top of page

Mis Eestis toimub?

Mitu klienti on järjest kurtnud, et ehitusmaterjale ei ole saadaval või on hinnad väga-väga kallid.

Meieni on jõudnud info, et mõni on üldse ehitamisest loobunud või selle edasi lükanud hindade langemise ootuses. ERRi majanduse eri artikkel "Eesti ägab ehitusmaterjalide puuduse all, hinnad tõusevad tundidega" 26.05.2021 on järgmine info.


"Majandus on taastunud ja sellega seoses nõudlus Eestis ja kogu maailmas ehitusmaterjalile on kasvanud. Erinevatel turgudel ollakse nõus ka materjali eest erinevat hinda maksma ning eks tootjad tee ka selles osas valikuid, kellele on tulusam müüa. Seega siit tuleneb paljuski ka materjalide hinnatõus. On olemas ka tootegruppe, kus tõesti saab rääkida ka toormaterjali puudusest," ütleb Puumarketi tegevjuht Toomas Tauk.

"Meil on info, et tegemist on kriisi järelmitega ja järsult suurenenud nõudluse kasvuga," leiab Margo Pruunlep Ehituse ABC-st.


Kui kaua selline olukord kesta võib, on spetsialistidel keeruline hinnata.

"Mulle tundub, et enne sügist me ei näe siin midagi muutumas," ütleb Eike Tubli-Müür Decorast.

"Kindlasti sellel hooajal hindade leevenemist näha ei ole, sest tellimuste arv on nii suur ja kes täna jäävad mingil põhjusel teenindamata, tõenäoliselt lihtsalt ootavad järjekorras. Selle aasta lõpuni on tarneraskused üsna tõenäolised," hindab Margo Pruunlep Ehituse ABC-st.

"Seda on tegelikult raske ette ennustada, kuid arvan, et lähima poole aasta jooksul tootmismahud tootjatel taastuvad ning seeläbi suudetakse ka hinnatõusule pidurit tõmmata. Samas arvan, et see ei tähenda hindade kukkumist," lisab Toomas Tauk Puumarketist.


Praegu tundub kõigil, kes ehitada soovivad seega õigem tegeleda ettevalmistustööde ja planeerimisega ning oodata turu normaliseerumist.


Allikas: https://www.err.ee/1608225466/eesti-agab-ehitusmaterjalide-puuduse-all-hinnad-tousevad-tundidega

27 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page