Sisekujundustrendid

Endale kodu kujundades võib tekkida huvi, et millised on tänased interjööritrendid maailmas? Eriti veel sellisel juhul, kui endal väga tugevaid eelistusi pole. Miks mitte siis käia kaasas sellega, mis hetkel popp. Üldiselt kestavad trendid mitmeid aastaid, seega pole vaja muretseda, et peab hakkama varsti jälle mööblit vahetama ja remonti tegema. Viimastel aastatel on lähima kümnendi jooksul tugevalt esirinnas olnud Skandinaavia stiilis sisekujundus hakanud teed andma veidi glamuursemale ja julgemale eklektilisele stiilile. Lubatud on segada erinevaid stiile ja värve, materjale ja mustreid. Lühidalt kokku võttes on 2018 aasta trendikamad märksõnad järgmised.Rikkalikud pigmendid


Hall on ja jääb interjööride kujundamisel neutraalseks, aga trendikaks valikuks, kuid selle tonaalsus muutub pisut julgemaks. Halli hakatakse segama pruunikamate, sinakamate toonidega. Ka üleüldiselt minnakse interjöörides värvide valikul suunda, mis lubab tugevamaid ja julgemaid toone, nii seintel kui ka mööblil. See kehtib ka pehme mööbli puhul. Mitmekülgsete, tugevate värvidega interjöörid on populaarsemad kui kunagi enne. Violetsed, tumesinised ja säravad smaragditooni rohelised on kõik 2018 aasta põhivärvid. Allpool on pilt värvitootja Behri poolt 2018 aasta värvidega.


www.behr.comhttps://www.pinterest.com/Tume mööbel


Glamuurne tumedat tooni puidust mööbel on uuesti tagasi tulemas. Kahvatud, valgendatud heledast puidust mööbel kaotab oma tähtsuse, samuti ei domineeri enam Skandinaavia stiil.

2018. aastal tähistab tumedama puidu naasmine retroglamuuri tagasitulekut. Tume mööbel lisab värskust modernsele luksusele. Tumedam trend on juba mõnda aega tulekul, aga sellel aastal võtab see täielikult võimust.Metallist ja marmorist aksessuaarid


Metalsed käepidemed ja mööblijalad on piduliku tunde loomiseks ideaalsed aksessuaarid. Retrokujundid, pähklitoonid, messing, kuld, must, marmor lisavad interjööri moodsat joont. Omavahel võib segada erinevaid materjale, nagu marmorit ja metalli. Luksuslike metallist aksessuaaride lisamine ei ole midagi uut. Siiski eelmisel aastal ilma teinud roosat kulda ja vaske kohtab sel aastal vähem. Populaarseim metall on sel aastal messing. Kasutatakse messingist mööbli detaile, peegleid jm, et saavutada veidi pidulikumat ja luksuslikumat muljet. Värvidest sobivad pehme roosa ja näiteks smaragdroheline ideaalselt messingi ja ka kullatooniga.


https://www.pinterest.comMarmor on võimsam kui kunagi enne. Pinterestis on rohelise marmori otsingud populaarseimad. Marmori tekstuuri kohtab nii lampides kui voodilinades ja tapeedil. Marmori muster on kõigis koduaksessuaarides väga levinud. Diivanile lisatud marmorimustrilised padjad lisavad ruumi trendikust. Eriti soovitaks marmorit lisada muidu kahvatutele värviskeemidele.


https://www.pinterest.com/Globaalne tunnetus


Reisimine on alati mõjutanud interjööride trende. Ka sellel aastal pole miskit teisiti. Põhilist rolli mängivad maalähedased savivarjundid, terrakota, ookritooni globaalselt inspireeritud mustrid. Mustrites, materjalides ja tekstiilides on maalähedane tunnetus.


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/


Pehme mööbli ja tarbeesemete visuaalne rütm on inspireeritud kivitrükimustrist. Käsitöötekstuurid on sellel hooajal väga moes. Mööbel jätab mulje käsitöömööblist, palju on rotangist, vitstest valmistatud mööblit (nt korvmööbel). Tekstiilid on mängulised, kaunistuste ja aplikatsioonidega. Kõik on selline, nagu tahaks seda kohe katsuda. Levinud on makrameest padjad ja seinapildid, samuti punutised. Huvitavaid interjööre võib luua mängides erinevate tekstuuridega, materjalidega, mustritega ja värvipalettidega. Eriti hea, kui need on etniliste mõjutustega.Troopilised mustrid


Eelmise aasta jätkuna on interjöörides kasutuses ka troopilised mustrid. Vähem on eredaid karnevali toonides värve. Rohkem on energiat andvaid erksaid rohelisi toone. Rohelised rikkalikud toonid näevad tumeda mööbli, samuti söetoonis värvi ja tumesiniste seinte taustal fantastilised välja. Kasutada võib suuri lehemustreid, üleelusuuruseid putukaid, safari stiilis eluslooduse kujutisi ja eksootilisi linde.


https://www.pinterest.com/Narmad

Narmaid kohtab praegu veel harvem, aga arvatavasti on üha enam interjööridesse tekkimas. Sisekujundus järgib alati riidemoe trende, kus narmad on sellel aastal tugevalt domineerivad. Narmaid võib lisada nii diivanipatjadele, diivanitele, kardinatele, peeglitele kui ka lampidele.


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/
Geomeetrilised kujundid


Geomeetrilised kujundid on jätkuvalt populaarsed. Metallist jalad moodustavad erinevaid kujundeid ja vorme. Kuigi me nägime geomeetrilisi mustreid ka 2017, siis oli neid näha rohkem vaipadel, patjadel ja lauanõudel. Sellel aastal on sellised mustrid lisandunud ka keraamilistele plaatidele, tapeetidele ja kunsti.


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/
Uus vaipade kontseptsioon- sädelus


Uus vaibamood on sillerdav ja küütlev ning eriti sobilik võtta kasutusele kevadel ja suvel, kus tagasipeegelduvat valgust ja päikest on rohkem. Sobilik on kombineerida ning panna kõrvuti läikivate tapeetide või dekoratiivsete värviefektidega. Punakad, hallikad, roosakad ja lillakad kombinatsioonid metalli ning säravläikivate viimistlustega pindadega pakuvad modernset tasakaalu peene ja elujõulise vahel.


https://www.pinterest.com/Julged värvilaigud ruumis


Trendikas on ka segada erksaid värve. Selleks tuleks võtta üks või kaks põhivärvi, mis annavad ruumile üldise tonaalsuse. Näiteks võib segada sinist voodikatet neutraalse seinataustaga ja lisada näiteks erksat kollast või oranži tooni vaibad, kardinad ja padjad. Erinevaid tekstuure lisades saab viimistleda üldist ilmet, pole vaja karta triipe ja mustreid segades eksida.


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/


Endale ruumi kujundades on esmatähtis ennast seal hästi tunda. Oluline on ka jälgida valgust. Soojad ja tumedamad ruumid teevad visuaalselt ruumid väikemaks. Külmad ja heledamad toonid seevastu suuremaks. Ruumi kujundades järgige oma värvieelistust, sest ebameeldivat tooni ruum tekitab väsimust ja muutub häirivaks. Samas esmapilgul harjumatut tooni värvi kombineerides mööbli ja muude aksessuaaridega ning olles hästi tasakaalus ümbritsevaga võib anda põneva ja harmoonilise tulemuse.Triin Juhanson

ja Mariel Tõld

Suruum.ee

84 views0 comments

Recent Posts

See All