Sisekujundustrendid

Endale kodu kujundades võib tekkida huvi, et millised on tänased interjööritrendid maailmas? Eriti veel sellisel juhul, kui endal väga tugevaid eelistusi pole. Miks mitte siis käia kaasas sellega, mis hetkel popp. Üldiselt kestavad trendid mitmeid aastaid, seega pole vaja muretseda, et peab hakkama varsti jälle mööblit vahetama ja remonti tegema. Viimastel aastatel on lähima kümnendi jooksul tugevalt esirinnas olnud Skandinaavia stiilis sisekujundus hakanud teed andma veidi glamuursemale ja julgemale eklektilisele stiilile. Lubatud on segada erinevaid stiile ja värve, materjale ja mustreid. Lühidalt kokku võttes on 2018 aasta trendikamad märksõnad järgmised.Rikkalikud pigmendid


Hall on ja jääb interjööride kujundamisel neutraalseks, aga trendikaks valikuks, kuid selle tonaalsus muutub pisut julgemaks. Halli hakatakse segama pruunikamate, sinakamate toonidega. Ka üleüldiselt minnakse interjöörides värvide valikul suunda, mis lubab tugevamaid ja julgemaid toone, nii seintel kui ka mööblil. See kehtib ka pehme mööbli puhul. Mitmekülgsete, tugevate värvidega interjöörid on populaarsemad kui kunagi enne. Violetsed, tumesinised ja säravad smaragditooni rohelised on kõik 2018 aasta põhivärvid. Allpool on pilt värvitootja Behri poolt 2018 aasta värvidega.


www.behr.comhttps://www.pinterest.com/Tume mööbel


Glamuurne tumedat tooni puidust mööbel on uuesti tagasi tulemas. Kahvatud, valgendatud heledast puidust mööbel kaotab oma tähtsuse, samuti ei domineeri enam Skandinaavia stiil.

2018. aastal tähistab tumedama puidu naasmine retroglamuuri tagasitulekut. Tume mööbel lisab värskust modernsele luksusele. Tumedam trend on juba mõnda aega tulekul, aga sellel aastal võtab see täielikult võimust.Metallist ja marmorist aksessuaarid


Metalsed käepidemed ja mööblijalad on piduliku tunde loomiseks ideaalsed aksessuaarid. Retrokujundid, pähklitoonid, messing, kuld, must, marmor lisavad interjööri moodsat joont. Omavahel võib segada erinevaid materjale, nagu marmorit ja metalli. Luksuslike metallist aksessuaaride lisamine ei ole midagi uut. Siiski eelmisel aastal ilma teinud roosat kulda ja vaske kohtab sel aastal vähem. Populaarseim metall on sel aastal messing. Kasutatakse messingist mööbli detaile, peegleid jm, et saavutada veidi pidulikumat ja luksuslikumat muljet. Värvidest sobivad pehme roosa ja näiteks smaragdroheline ideaalselt messingi ja ka kullatooniga.


https://www.pinterest.comMarmor on võimsam kui kunagi enne. Pinterestis on rohelise marmori otsingud populaarseimad. Marmori tekstuuri kohtab nii lampides kui voodilinades ja tapeedil. Marmori muster on kõigis koduaksessuaarides väga levinud. Diivanile lisatud marmorimustrilised padjad lisavad ruumi trendikust. Eriti soovitaks marmorit lisada muidu kahvatutele värviskeemidele.


https://www.pinterest.com/Globaalne tunnetus


Reisimine on alati mõjutanud interjööride trende. Ka sellel aastal pole miskit teisiti. Põhilist rolli mängivad maalähedased savivarjundid, terrakota, ookritooni globaalselt inspireeritud mustrid. Mustrites, materjalides ja tekstiilides on maalähedane tunnetus.


https://www.pinterest.com/


https://www.pinterest.com/